WELCOME

My name is Martina Zigmundova. I paint from my young age. I studied at Art High School in Prague.  I started with oil on canvas about 20 yeards ago.

At University of Art in Prague I attended lessons of drawing nude body for two years. Our teacher was famous Czech painter Boris Jirku. I had several exhibitions in Prague.

I like to make a complex theme. My last exhibition was Cy-ber space at Ouky Douky Cafe in Prague. I also had the exhibition of photography works at Palac Akropolis.

Please do not hesitate to contact me in case of any question or inquiry.

Martina Žigmundová

VÍTEJTE

Jmenuji se Martina Žigmundová. Věnuji se kreslení a malování od malička.

Studovala jsem na gymnáziu Na Pražačce obor s výukou výtvarné výchovy. Na kurzu malby v plenéru jsem se rozhodla, že se malbě budu věnovat intenzivněji. Studovala jsem pod vedením prof. Borise Jirků kresbu aktu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Z těchto znalostí čerpám jak u kresby, tak u fotografování do teď.

Malování olejovými barvami se věnuji asi 20 let. Stále se učím, objevuji techniku i témata. Ráda maluji lidi, přírodu i abstrakce. Nebráním se použití dalších prvků, např. spreje, třpytky. Vystavuji samostatně i ve skupině mamART.

Fotografuji intenzivněji asi od roku 2015. Vznikl mimo jiné fotografický projekt Kalendář Žižkovští muži ženám, který byl vystaven v rámci projektu Žižkov sobě v Paláci Akropolis.

Fotografuji i na zakázku. Snažím se, aby fotografie a lidé na ní byli autentičtí. Mým cílem je, aby fotografie byla tak kvalitní, aby nebyla potřeba následná úprava.

Pokud máte zájem o fotografování nebo obraz, kontaktujte mě, prosím.

S přátelským pozdravem,

Mgr. Martina Žigmundová